• آدرس:

    خیابان شریعتی - پشت پارک کوروش - کوچه بروجردی - پلاک16

  • ایمیل :

    invest [at] IranianIG.Com

  • دریافت رزومه

راه اندازی کسب و کار و استارت آپ

مشاوره راه اندازی استارت آپ

مشاوره راه اندازی استارت آپ

استارتاپ چیست

کمتر کسی پیدا می شود که امروزه واژه استارت آپ را نشنیده باشد؛در تعریف آن باید گفت که نوعی فعالیت کارآفرینی کوچک یا کلان که بوسیله فن آوری انجام می گیرد راگویند.در استارت آپ ها از اپلیکیشن ها، اینترنت، وب سایت ومواردی اینگونه بهره می گیرند تا به کمک فن آوری یک روش جدید کسب وکاری که بخشی از نیاز جامعه را نیز تامین می کندبوجود بیاید.

عمده ترین تفاوت استارت آپ ها باسایر مشاغل این است که درابتدا رقیب خاصی برایشان وجود ندارد،به دلیل آن که یک محصول نوآورانه تولید شده که از قبل یا دربازار مصرف وجود نداشته ویا به شکلی که دراین استارت آپ ها ارائه شده وجود نداشته است.

این موضوع می تواند مزیت ها ومعایبی داشته باشد،ازجمله اینکه به دلیل عدم آشنایی با این محصول استقبال خوبی ازآن نشود ویا به دلیل نو بودن ایده ونبود رقیب دراین زمینه استقبال خوبی از محصول یا خدمات یک استارت آپ شود.

مشاوره برای شروع استارت آپ ها

با افزایش سطح سواد جوامع و آشنایی مردم با موضوع مشاوره ، بیشتر افراد پیش از شروع یک فعالیت مهم تمایل دارند از نظر یک متخصص در آن زمینه بهره ببرند، حتی هستند کسانی که برای فعالیت هایی که تخصص کافی در آن را دارند بازهم از نظر یک مشاور استفاده می کنند تا شاید زوایای دیگری از کار را با دیدگاه مشاور قابل مشاهده شود.

دراین شرایط در شروع یک استارت آپ نیاز هست که حتما ازیک متخصص دراین زمینه بهره بگیرید تا درمراحل کار، ایده های شما به درستی به واقعیت تبدیل شود. مهم ترین تفاوتی که یک مشاور متخصص و باتجربه در زمینه استارت آپ با شما به عنوان یک ایده پرداز برای شروع یک استارتآپ دارد این است که علاوه برآنکه تخصص لازم واشراف به همه ی ابعاد استارت آپ ها دارد، تجربه کاری بالایی دارد که در مشاوره های مختلف به آن دست پیدا کرده است.

الزامات شروع یک استارت آپ

ممکن است شما هم دوست داشته باشید یک استارت آپ راه اندازی کنید تابه موفقیت وثروت برسید اما هیچ اطلاعاتی دراین زمینه نداشته باشید بنابراین از یک متخصص کمک می گیرید. مشاوره راه اندازی استارت آپ به شما دراین زمان ایده ها و ملزوماتی را ارائه می دهد تابرای شروع کار آماده شوید که اکنون به برخی از آنها اشاره می کنیم.

ایجاد امید برای شروع وادامه ی کار

درابتدا با توجه به نوع فعالیت استارت آپ ها این موضوع برای شما روشن می شود که دراین مسیر نباید ناامید شد ودرصورتی که تصمیم شما قطعی است آینده کاری شما روشن خواهد بود.

شناخت نیازهای روزجامعه

درادامه دریک مشاوره راه اندازی استارت آپ شما یاد می گیرید به نیاز های روز جامعه بهتر با چشمی بازتر نگاه کنید،علاوه براین یک مشاورخوب با توجه به آنکه دراین زمینه فعال وبه روزاست خودش ایده های خوبی رابرای شما پیشنهاد میدهد.

آشنایی با فن آوری وبرنامه های کاربردی

مشاوربه شما مجموعه ی ابزارهایی که دراین مسیر برای اکثر استارت آپ ها نیاز است را معرفی می کند تا پیش ازشروع کار احاطه شما به این بخش ازکار بالا باشد، ابزارهایی مانند مجموعه افیس،وردپرس وبعضی از برنامه های تخصصی دیگر.

دریافت مجوزها ی لازم برای استارت آپ

پیش از شروع کار باید قوانین لازم برای برپایی یک استارت آپ را بدانید ومجوزها ومدارک لازم برای این کار را بشناسید،مشاور با تجربه کاری خود این اطلاعات را برای شما معرفی می کند وشما بادانستن آن می توانید وقت کمتری راصرف کارهای جانبی استارت آپ خود کنید.

پیشبینی سرمایه لازم برای راه اندازی استارت آپ

دراین مسیر سرمایه های لازم برای شروع وادامه کار،هزینه های دفتر کاروانبارداری،نحوه جذب سرمایه،شراکت و...برای شما به عنوان کسی که یک کسب وکارنوپارا شروع کرده اید بررسی وپیشبینی می شود.

درمسیر راه اندازی یک استارت آپ

تا این قسمت از مشاوره راه اندازی استارت آپ شما می توانید تصمیم بگیرید که یک استارت آپ را راه اندازی کنید یااینکه وقت وسرمایه یا حتی انگیزه لازم برای شروع را نداریدوبهتراست یک وقت دیگری این کسب وکار راشروع کنید.باید بدانید که حضورمشاور درهمه ی مراحل کار ضروری است بنابراین درادامه به برخی از سوالات وگفت وگوهایی که بایک مشاوره کارآزموده مطرح می شود اشاره ای می کنیم.

ثبت نام شرکت وبرند  برای راه اندازی استارت آپ

پس از آنکه زمینه کاری خود رابه کمک مشاوره راه اندازی استارت آپ پیدا کردید باید به فکر ثبت شرکت خود باشید،دراین مرحله نیزبا دریافت یک مشاوره خوب تمام مراحلثبت شرکت وبرند به سرعت طی می شود وزمان شما وهزینه اضافی برای ثبت شرکت تلف نمی کنید.دراین مرحله مهم ترین موضوع برندسازی است،برندسازی باعث شناخته شدن استارت آپ شما می شودبنابراین درانتخاب نام شرکت وروش های تبلیغات وتعیین دامنه سایت شما ویا حتی نام اپلیکیشن خود از راهنمایی های متخصصین آشنا استفاده کنید.

ساخت تیم  برای راه اندازی استارت آپ

اگرچه که شما ایده اصلی این استارت اپ را طرح ریزی کرده اید اما باید بدانید که نیازی نیست که همه ی کارهای این ایده رانیز خودتان انجام دهید،اگر می خواهیدمدیر یک مجموعه باشید بنابراین باید یک تیم کاری تشکیل بدهید.تا کارها به سرعت بیشتری پیش برود،علاوه براین یک ایده پرداز قطعا درهمه ی زمینه ها تبحرنداردپس نیاز است یک تیم حرفه ای درتمام قسمت های مجموعه استفاده کنید.دراین مرحله انتخاب پرسنل وتعیین نیازهای منابع انسانی می تواند توسط یک مشاور متخصص شناسایی وانتخاب شود،این نوع گذینش به پیشبرد اهداف شما کمک بیشتری می کند.

شراکت وسهام  برای راه اندازی استارت آپ

ممکن است در ابتدای مسیرشما نیاز به سرمایه زیادی نداشته باشید وبا یک وب سایت ساده شروع به کارکنید ولی باید بدانید برای سود بیشتر باید هزینه ی بیشتری کرد.پس درمراحل بعدی نیازهای مالی استارت آپ شما بیشترمی شود،برای آنکه به شرکت خود رسمیت بیشتری بدهید نیاز به یک دفترکار باامکانات وتجهیزات خاص خود دارید،بنابراین با مشاوره درست می توانید میزان سود به دست آورده از این کسب وکار رادرمراحل مختلف صرف گسترش استارت آپتان کنید ویا درانتخاب یک شریک کاری تصمیم درست تری بگیرید.نحوه تقسیم سود سهام ومشارکت ها مواردی است که بایددرباره آن بیشتر بدانید.

شرایط سخت  برای راه اندازی استارت آپ

درشرایط سخت وخاص بهتراست بی گدار به آب نزنید وتصمیمات شخصی نگیرید دراین زمان بهترین کار مشورت گرفتن از افراد متخصص است،پیدا کردن ریشه ای مشکلات ،چگونگی مدیریت برکارمندان،رفتار با مشتریان و...از مواردی است که به کمک مشاوربه درستی با می توانید باآن برخورد کنید.

به هر حال راه اندازی هر کسب وکار اقتصادی به دلیل هزینه بر بودن وهمچنین زمان بر بودن نیاز به دریافت کمک حرفه ای وتخصصی دارد. درباره استارت آپ ها نیز به عنوان یک کسب و کار نوپا به دلیل ریسک بالا استفاده از یک مشاوره راه اندازی استارت آپ میزان خسارت های احتمالی را کاهش و به طور یقین سودآوری رابا مشخص کردن هدف ومسیر درست افزایش می دهد.