• آدرس:

  خیابان شریعتی - پشت پارک کوروش - کوچه بروجردی - پلاک16

 • ایمیل :

  invest [at] IranianIG.Com

 • دریافت رزومه

مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار

امروزه به طور کلی برای پیشبرد همه ی اقدامات مهم درزندگی استفاده از مشاوره وتجربه افراد متخصص کمک شایانی به هدف شما می کند. در ارتباط با کسب وکار استفاده از افراد متخصص وحرفه ای باعث می شود درانتخاب مسیر درست با آزمون وخطا پیش نروید وبه بهترین راه هدایت شوید.پس اگرتمایل به شروع یک کار جدید یایک فعالیت اینترنتی دارید پیشنهاد می شودپیش از شروع از مشاوره افراد متخصص استفاده کنید.

ویژگی های یک مشاور خوب

یک مشاور خوب  قبل ازشروع راهنمایی هایش،یک شنونده خوب است،شنیدن تمام حرف های شما علاوه براینکه میزان آشنایی شما با کسب وکار موردنظرتان را مشخص می کند ویژگی های روانشناختی وشخصیتی شمارانیز بروز می دهد. بنابراین مشاور کسب وکار در ابتدا یک روانشناس خوب است که خوشبختانه در زمینه کاری شما نیز تبحردارد.

علاوه برصبر و شکیبایی یکی دیگر از ویژگی های مشاور کسب وکار پرسشگر بودن است، سوالات هدفمند که میل و گرایش شما رابه این شغل مشخص می کند، اینکه آیا از روی یک اطلاعات ساده به این کسب وکار وارد شده اید یا علاقه شخصی شما بوده وسوالاتی از این قبیل به مشخص شدن هدف شما کمک می کند.

مهم ترین ویژگی یک مشاور کسب وکار این است که از کسب وکاری که شما می خواهید آغاز کنید آگاهی کامل داردو علاوه برآن به روز است و اطلاعات روز و وضعیت بازار اطلاع دارد. البته تا اینجای کار دریافت اطلاعات وآگاهی بخشی بود ولی دریک مشاوره کسب وکار هدف گذاری وبرنامه ریزی باید انجام شود تا براساس آن شما به سمت هدف خودکه ایجاد یک کسب وکار جدید است حرکت کنید، بنابراین مشاور کار بلد این برنامه ریزی را برای مراحل مختلف وفواصل زمانی مختلف برای شما انجام می دهد.

چرا نیاز به مشاوره کسب وکارداریم

 • اول آنکه مشاوره به شما کمک می کند در روند کسب وکارتان سرعت ببخشید، برای آنکه شما برای شروع کار نیازبه یک سکوی پرتاب دارید مشاوره می تواند شمارابه سرعت به سمت جلو حرکت دهد.
 • قطعا شما در همه ی مسائل احاطه کامل ندارید ولی استفاده از مشاور یا تیم مشاوران کسب وکار می توانند همه اطلاعات لازم رادر اختیار شما قرار دهند.
 • در هرکسب و کاری مشکلات خاصی به وجود می آید و درصورتی که به درستی برطرف نشود می تواند زمینه مشکلات دیگر شود،مراجعه به مشاوره با یک دید خارج از مجموعه وواقع بینانه می تواند ریشه مشکل به وجود آمده را شناسایی و بهترین راه حل را برای برطرف کردن آن ارائه دهد.
 • شاید کسب وکار شما همانند یک استارت آپ یک ایده جدید باشد وعلاوه براین که تجربه ای از قبل وجود نداشته ،با پشتیبانی مشاور ضرر و زیان کار کاهش پیدا می کند وعلاوه براین ایده های نوومفیدی دراین راستا برای شما ارائه می کند.
 • در بحث استخدام نیروی کار، مشاوره با افراد متخصص می تواند بهترین تیم کاری رابرای شما انتخاب کند،حذف کارمندانی که برای مجموعه مفید نیستند یکی دیگراز اقدامات مشاور دراین زمینه است و تهیه و تنطیم فرم های استخدامی ،قرارداد های کاری اصولی ودقیق، و اطلاعاتی از این قبیل که یک متخصص خوب می تواند به شما مشاوره وپیشنهاد دهد.
 •  آشنا بودن مشاورکاری با اصول قانونی باعث می شود کسب وکارشما در جهت قانونی حرکت کندوبااشتباهاتی که ممکن است سهوا انجام دهید دچار مشکلات قانونی،عقب ماندن ازپروژه ویا خسارت مالی نشوید.
 • واقف بودن مشاوربرمسائلی چون مالیات وعوارض و...باعث می شود که پرداخت آنها به درستی ودر زمان مشخص انجام شود ودچار جریمه نشوید.
 • یکی ازمهم ترین مواردی که به پیشرفت یک کسب وکارکمک می کند منابع انسانی یا پرسنل هستند؛نیازی نیست همه ی پرسنل از اهداف بلند مدت وکوتاه مدت شما مطلع شوند،اما یک مشاورخوب می تواند آموزش هایی را برای پرسنل درنظربگیردکه منجربه رسیدن به اهداف کوته وبلند مدت شما شود.

رهنمودهای مشاوره کسب وکار

 • کمک به برندسازی کسب وکار و رونق بخشیدن به کار شما.
 • شناسایی رقبای شما دربازار وارائه راهکارهایی برای پیشی گرفتن از آنها.
 • ارائه روش های بازاریابی سنتی و اینترنتی متناسب با فعالیت کاری شما.
 • ارائه روش های موثر درکاهش هزینه ها در تمام مراحل کاری شما.
 • بررسی وضعیت بازار وارائه استراتژی هایی برای افزایش سهم شما از بازار.
 • شناخت مشتریان وارائه راهکار های برای حفظ مشتریان و جذب بیشتر مشتری.
 • ارایه راهکار و ایده هایی برای ارائه خدمات به مشتریان.
 • انتخاب بهترین نوع تبلیغات با توجه به نوع فعالیت کاری شما.
 • ارائه روش هایی برای افزایش یا بهبود درآمد.

چرا نبایدیک کسب وکار راشروع کنید

ممکن است شما به یک متخصص برای مشاوره کسب وکارتان مراحعه کنید وپس از مشاوره به شما پیشنهاد دهد که از انجام یا ادامه این کار صرف نظر کنید،دراین زمان برای شما این سوال مطرح می شودکه دلیل این پیشنهاد چه می تواند باشد؟

ممکن است از نظر مشاور،آینده شغلی این کسب وکار روشن نباشد به طور مثال درشروع یک کسب وکار سنتی پس از چندسال، فروش یا خدمات شما تقاضایی دربازار نداشته باشد.ممکن است با توجه به سرمایه شما پیشنهاد کند در زمینه کاری دیگری فعالیت کنید تا علاوه براینکه دچار خسارت نشوید به موفقیت بهتری دست پیدا کنید.ممکن است با توجه به روحیات و شخصیت شما تلاش درمنصرف کردن شما داشته باشد؛دربرخی از فعالیت های کاری علاوه برعلاقه شرایط  شخصیتی خاصی نیزلازم برای مثال درزمینه بازاریابی وتبلیغات داشتن فن بیان قوی یکی از لازمه های کاراست.

به هرحال یک مشاوربا دلایل قانع کننده می تواند شمارا از ادامه یک فعالیت اقتصادی منصرف کند اما مشاوره ی خوب برای ادامه ی کار پیشنهاد های بهتر وایده های دیگری راپیش روی شما قرارمی دهد.

چه اطلاعاتی به مشاورکسب وکارباید داد

مشاور کسب وکار قرار است که شما را در رسیده به هدفتان راهنمایی و کمک کند بنابراین دراین مسیر نیاز به دریافت اطلاعاتی از شما و کسب وکارتان دارد. شما باید اطلاعاتی ازجمله، میزان سرمایه اولیه خود برای راه اندازی کسب وکار، نیازتان از ورودبه این کسب وکار، اطلاعات شخصیتی و روانشناختی خود، میزان ونحوه آشناییتان با این کسب وکار، میزان اطلاعات شما در زمینه های بازاریابی وتبلیغات، دید شما نسبت به کاربه عنوان کار دائم است یایک شغل دوم وپاره وقت ومواردی ازاین قبیل رادراختیار مشاورتان قراردهید.

درپایان باید گفت که لزوم وجود یک مشاور باتجربه ومتخصص درکنارشما قطعا تاثیربسیار به سزایی دررسیدن به اهداف شما دارد،به گونه ای که دربسیاری از کسب وکارها به جای استخدام نیروی کاربیشتر،یک مشاور کاری خوب استخدام می شود تادر همه ی زمینه های فعالیت کاری مشاوره های لازم را ارائه کند.شناخت ضعف ها ومشکلات با مشاوره درست درزمان مناسب شناسایی ورفع ورجوع می شود وبهترین نتیجه بدست می آید.