• آدرس:

    خیابان شریعتی - پشت پارک کوروش - کوچه بروجردی - پلاک16

  • ایمیل :

    invest [at] IranianIG.Com

  • دریافت رزومه

آشنایی با راههای سرمایه گذاری با ریسک پایین و بازدهی بالا

آشنایی با راههای سرمایه گذاری با ریسک پایین و بازدهی بالا

با افزایش هزینه­های زندگی، ضروری است که افراد به فکر سرمایه­گذاری با ریسک پایین در یک کار مطمئن باشند. این سرمایه­گذاری چه یک میلیون تومان باشد و چه صد میلیون تومان فرقی نمی­کند. شخص سرمایه­گذار انتظار یک سرمایه­گذاری مطمئن را دارد. یعنی توقع دارد درآمد حاصل از سرمایه­گذاری در بالاترین حد ممکن و ریسک و خطرات ناشی از کمترین حد ممکن باشد. آیا چنین چیزی امکان­پذیر است ؟

اگر پاسخی صادقانه برای این سوال بخواهید باید این نکته ذکر شود که هر چه میزان ریسک و خطر یک سرمایه­گذاری بیشتر باشد سود حاصل از آن نیز افزایش می­یابد. اما این واقعیت نیز وجود دارد که ریسک پذیری در افراد با افزایش سن و شروع دوران بازنشستگی کاهش چشم گیری دارد و افراد در این سن و سال به دنبال سرمایه­گذاری مطمئن با بازگشت صد در صدی و البته سریع هستند.

هنگامی که صحبت از سرمایه­گذاری با ریسک پایین به میان می­آید، شما با طیف وسیعی از گزینه ها مواجه خواهید شد و تلاش برای تعیین بهترین موقعیت می­تواند گیج کننده باشد. در این محتوا چندین گزینه از بهترین گزینه های سرمایه گذاری با ریسک پایین وجود دارد که برخی از آنها حتی این امکان را برای شما فراهم می­کنند که درآمد قابل توجه و تقریبا بدون خطر داشته باشید.

 

4 مورد از راه­های سرمایه­گذاری با ریسک پایین و در آمد بالا

 

وام دهی همتا به همتا : وام دهی همتا به همتا یا P2P نوع متفاوتی از سرمایه­گذاری مطمئن است. که البته یک سرمایه­گذاری کوتاه مدت نیز به شمار می­رود. در روش P2p به جای خرید سهام و اوراق قرضه­ی یک شرکت و دریافت سود در آینده شما پول خود را به عنوان وام در اختیار بنگاه­های زود بازده قرار داده و در سود آنها شریک می­شوید.

اگر گیرنده­ی وام خود را به درستی انتخاب نکنید روش p2p می­تواند کاملا خطرناک باشد اما با غربالگری اصولی و انتخاب یک وام گیرنده­ی درست و منطقی می­توانید کاملا به بازگشت سرمایه­ی خود و البته دریافت سود آن مطمئن باشید. این نوع سرمایه­گذاری معمولا به واسطه­ی موسسات به خصوصی انجام می­شود.

 

باز کردن یک حساب بانکی با نرخ بهره­ی بالا : اگر به دنبال یک روش ریسک ناپذیر برای سرمایه­گذاری مطمئن و بی دردسر هستید به نحوی که بتوانید از پولی که دارید درآمد خوبی داشته باشید قطعا باز کردن یک حساب سپرده بانکی کوتاه مدت با نرخ بهره­ی بالا می­تواند یک پیشنهاد عالی برای شما باشد. با استفاده از این حساب­های بانکی شما ماهیانه یک مقدار مشخصی بهره بابت سپرده گذاری در بانک دریافت می­نمایید. به غیر از باز کردن حساب و سپردن پولتان به بانک این استراتژی تقریبا هیچ زحمت دیگری برای شما ندارد و نیازی به کار و تلاش نیست. فقط دقت داشته باشید هنگام افتتاح یک حساب بانکی به دنبال یک بانک با شهرت خوب در زمینه­ی ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان باشید. همچنین دسترسی آسان ، مدیریت آنلاین حساب و سپرده­گذاری آسان نکات دیگری است که هنگام باز کردن یک حساب بانکی با بهره باید به آن توجه کنید. و مهم­تر از همه اینکه پیش از افتتاح حساب کوتاه مدت از نرخ بهره­ی تمامی بانک­ها کسب اطلاع کنید و بانکی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن فاکتورهای ذکر شده بالاترین سود را پرداخت کند.

گواهی سپرده : یکی از راه­های سرمایه­گذاری با ریسک پایین ، گواهی سپرده است. می­توان گفت گواهی سپرده یکی از خسته­کننده­ترین راه­های سرمایه گذاری است و هیچ گونه فعالیت وزحمتی برای شما ندارد. اگر طالب این نوع سرمایه­گذاری با ریسک پایین هستید می­توانید گواهی سپرده را از طریق بانک، موسسات اعتباری و یا حتی دلال­های سرمایه­گذاری دریافت کنید. در روش گواهی سپرده شما پول خود را برای یک دوره­ی مشخص در مقابل دریافت یک گواهی و ضمانت پرداخت سود به بانک، موسسه و یا هر جای دیگری می سپارید. بدون آنکه توجهی به اتفاقاتی که در طی آن دوره رخ می­دهد داشته باشید . در واقع در این روش برای سرمایه­گذار مهم نیست که پولش در چه زمینه­ای صرف می­شود و وی تنها پس از اتمام دوره­ی گواهی اصل و سود سرمایه­ی خود را دریافت می­کند. معمولا سود گواهی سپرده برای دوره­های 1 تا 2 ساله بهتر می­باشد.