• آدرس:

  خیابان شریعتی - پشت پارک کوروش - کوچه بروجردی - پلاک16

 • ایمیل :

  invest [at] IranianIG.Com

 • دریافت رزومه

نکاتی برای انجام سرمایه گذاری مناسب

نکاتی برای انجام سرمایه گذاری مناسب

قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، به دقت تعیین کنید که آیا این سرمایه گذاری از نظر شما و توانایی شما در پذیرش ریسک آن، مناسب است یا خیر و ضروری است که این معیار مورد توجه قرار گیرد. همچنین لازم است که ماهیت خطرات و عواقب احتمالی آن را بررسی کنید.
از جمله سوالاتی که پیش از سرمایه گذاری باید از خود بپرسید:

 • آیا این پروژه با اهداف بلند مدت سرمایه گذاری شما مطابقت می کند؟
 • آیا تمام هزینه ها و کمیسیون ها برای شما قابل درک است؟
 • خطرات این سرمایه گذاری چیست؟
 • چگونه ریسک، بازدهی و هزینه آن را با محصولات جایگزین دیگر مقایسه کنم؟

سرمایه گذاری می تواند پیچیده باشد اما هر قدمی که بتوانید بردارید، می تواند شما را به اهدافتان نزدیک تر کند. در ابتدا باید اشاره کرد که یک متخصص حرفه ای مالی می تواند کمک شایانی به شما کند. یک متخصص حرفه‌ای مالی، برای تجزیه و تحلیل وضعیت مالی، از جمله ارزیابی پذیرش ریسک شما، تجزیه و تحلیل منابع و تخصیص فعلی دارایی، و خیلی مسائل دیگر آموزش دیده است.

با راهنمایی یک حرفه ای، می توانید برنامه ای داشته باشید تا کمک کند از اینکه دارایی های فعلی و آینده خود را به بهترین نحو مورد استفاده قرار می دهید، اطمینان یابید و با توجه به وضعیت مالی فعلی و اهداف مالی خود، تنوع ایجاد کنید.

طرح سرمایه گذاری داشته باشید!

هنگامی که شما نیازها و اهداف خود را روشن می سازید و پذیرش ریسک خود را ارزیابی می کنید، باید یک طرح سرمایه گذاری را تهیه کنید. این طرح به شما کمک خواهد کرد انواع محصولاتی را که برای شما مناسب است شناسایی کنید.

یک قاعده خوب این است که با سرمایه گذاری های کم خطر مانند صندوق های با درآمد ثابت مالی شروع کنید. سپس، اگر تمایل به پذیرش ریسک بیشتر دارید، سرمایه گذاری های پر ریسکی مانند سرمایه گذاری های اعتباری را اضافه کنید. سرمایه گذاری با ریسک بالاتری را زمانی که پروژه های کم و متوسط را ایجاد کرده اید، در نظر بگیرید.

در سرمایه گذاری تنوع ایجاد کنید!

این قاعده اساسی در سرمایه گذاری است که برای بهبود شانس شما برای بازدهی بهتر باید توسط شما انجام شود. اما شما می توانید مدیریت و بهبود تعادل بین ریسک و بازگشت را با گسترش پول خود در انواع پروژه های مختلف و بخش هایی که قیمت ها لزوما در یک جهت حرکت نمی کند تخصیص دهید که به آن تنوع گفته می شود.

تنوع بخشی به سبد سرمایه گذاری می تواند به شما کمک کند درآمد خود را پس انداز کنید و در عین حال رشد اقتصادی را به دست آورید و ریسک کلی را در مجموعه خود کاهش دهید. تخصیص دارایی راه کاهش ریسک شما در سرمایه گذاری است. تخصیص بخشی از سرمایه گذاری کلی شما که هر کدام در یک دسته قرار می گیرد و به عنوان یک نوع سرمایه گذاری شناخته می شود.

سه طبقه اصلی دارایی وجود دارد:

 1. سهام
 2. اوراق قرضه
 3. و اوراق بهادار بازار پول.

هر کدام ویژگی های خاص خود را از لحاظ نوسان ارزش، سطح ریسک بازار و پتانسیل رفع تورم دارد. آن دسته دارایی که تصمیم می گیرید بخرید بستگی به این دارد که چارچوب زمان بندی و اهداف شما با خطرات و پتانسیل بازگشت سرمایه های مختلف دارایی چقدر باشد.

مفهوم تنوع در فرآیند سرمایه گذاری در انواع مختلف وجوه یا اوراق بهادار به منظور کاهش ریسک بخش مهمی از تخصیص دارایی است. تنوع در میان سبد دارایی های مختلف این احتمال را افزایش می دهد که در کنار یک طرح در حال سقوط ، ارزش دیگری ممکن است افزایش یابد.
اگر سرمایه کافی دارید، می توانید از میان سبک های مختلف سرمایه گذاری برای کمک به پوشش ریسک نیز برخوردار شوید. سرمایه گذاری فعال و غیرفعال دو سبک اصلی است.

رمایه گذاران فعال و مدیران صندوق بر این باورند که خرید و فروش استراتژیک سهام دارای پتانسیل قوی برای بازار است.

سرمایه گذاران منفعل و مدیران صندوق بیشتر اعتماد به نفس در موفقیت بلند مدت بازار را دارند و از این رو یک رویکرد عمومی خرید و نگهداری را دنبال می کنند.

سرمایه گذاران فعال بیشتر به موارد زیر تقسیم می شوند:

 • رشد : به طور معمول فعالیت در شرکت های معتبر که به اعتقاد آنها دارای پتانسیل درآمد قوی است.
 • ارزش : به طور معمول فعالیت در شرکت هایی که ممکن است ارزش کاهش یافته باشد، اما به نظر آنها باز خواهد گشت.

بسیاری از سرمایه گذاران سبک های مختلف را ترکیب می کنند که به طور بالقوه از طریق چرخه های مختلف بازار به دست می آید که از رویکردهای مختلفی برخوردار است.

از محصولات با خطر بالا اجتناب کنید مگر اینکه به طور کامل خطرات خاص خود را درک کنید و خوشحال میشوید که آنها را بردارید.

فقط هنگامی که پول را در پروژه های کم و متوسط ریسک ایجاد می کنید، محصولات ریسک بالاتری را در نظر بگیرید و بعضی از سرمایه گذاری ها پر ریسک را معمولا بهتر است که از آنها اجتناب کنید.

منبع:
https://us.axa.com/goals/saving-and-investing/basics/asset-allocation-and-diversification.html 
https://us.axa.com/goals/saving-and-investing/basics/finding-the-right-investment.html