• آدرس:

    خیابان شریعتی - پشت پارک کوروش - کوچه بروجردی - پلاک16

  • ایمیل :

    invest [at] IranianIG.Com

  • دریافت رزومه

راهکارهایی عملی برای تقویت هوش مالی

راهکارهای کاربردی تقویت هوش مالی

برای موفقیت در کسب و کار نوپای خود و یا گسترش شرکت چند ساله خود نیاز به انجام راهکارهای مختلفی دارید.ایم راهکارها به تقویت هوش مالی و هوش اقتصادی شما بسیار کمک کرده و باعث می شود بتوانید با میزان اشتباه کم تر راه موفقیت را سریع تر طی کنید.

هوش مالی از جمله فاکتور های کلیدی برای کنترل و بهبود شرایط اقتصادی زندگی شخصی و افزایش درآمد کاری است.اینکه بتوانید میزان مخارج و دریافت را تعیین کنید، بودجه مشخصی برای آن در نظر بگیرید، برنامه دقیقی برای هدف خود طراحی کنید و در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد کنید، شرایط اقتصادی جامعه را در نظر بگیرید و اهداف بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشید.هوش اقتصادی را می توانید تنها با انجام راهکارهایی ساده در خود تقویت کنید و بتوانید تصمیم های مالی مناسبی بگیرید.در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با راهکارهای کاربردی تقویت هوش مالی آشنا کنیم.
 

راهکارهای کاربردی تقویت هوش مالی

تغییر در باورها

گام اول برای تقویت هوش مالی در افراد تغییر در باور آن ها در مورد پول و ثروت است.بسیاری از افراد باور دارند که به دست آوردن پول بسیار سخت است و یا اینکه پول زیاد تنها از راه های نادرست و غیر قانونی به دست می آید.این باور باعث می شود نتوانید هیچ اقدام خاصی جهت افزایش شرایط اقتصادی و مالی خود انجام ندهید.


از قدم های کوچک شروع کنید

بسیاری از افراد به دنبال سودهای هنگفت و به اصطلاح یک شبه هستند، اما مطمئن باشید هیچ شخصی در هیچ کجای دنیا نمی تواند در مدت بسیار کوتاه راه چند ساله را بپیماید.برای تغییر در شرایط مالی خود در ابتدا قدم های کوتاه بردارید.مقادیر کم در افزایش درآمد در انتهای سال و یا یک دوره زمانی به مبلغ قابل قبولی تبدیل خواهد شد.این گام نیز یکی از مهم ترین فاکتورهای تقویت هوش مالی در افراد است.

برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید

داشتن برنامه یکی از مهم ترین و کلیدی ترین روش ها برای تقویت هوش مالی است.برنامه ریزی برای بهبود شرایط اقتصادی باید به صورت کوتاه مدت و بلند مدت باشد.در واقع برنامه ای چند ساله برای رسیدن به هدفی خاص تعیین کرده و آن را به برنامه های کوتاه تر تقسیم کنید.داشتن برنامه به شما کمک می کند که دقیقا بدانید در کجای مسیر قرار دارید و چه اقدامات دیگری را باید انجام دهید.

از شکست تجربه کسب کنید

اگر از جمله افرادی هستید که از ترس شکست خوردن دست به هیچ اقدامی نمی زنید پس منتظر بهبود شرایط مالی خود نباشید.از جمله نکاتی که برای تقویت هوش هیجانی باید بدانید آن است که از شکست خوردن نترسید و بدانید شکست مقدمه پیروزی است.بعد از هر عدم موفقیتی به جای ناراحت شدن و انصراف از ادامه کار دلایل آن را بررسی کنید تا در اقدام های بعدی خود دوباره آن ها را تکرار نکنید.

پس انداز کردن ده صد از درآمد

این نکته نیز یکی از نکات مهم برای تقویت هوش اقتصادی است.شاید در مواقعی که شرایط اقتصادی شما کمی در حالت منفی قرار دارد از انجام این تکنیک خودداری کنید.اما این اصل از جمله اصولی است که تمام کارشناسان اصول اقتصادی به آن تاکید دارند.بسیاری از اقتصاد دانان حتی به جای 10 درصد 20 درصد را پیشنهاد می دهند.این مقدار پس از انداز بعد از مدتی به یک سرمایه جداگانه تبدیل می شود که می توانید از آن برای سرمایه گذاری های جدیدی استفاده کنید.

در جریان شرایط اقتصادی قرار بگیرید

شرایط اقتصادی در کشور و البته تمام دنیا این روزها دچار نوسانات پی در پی، روزانه و گاها ساعتی است!برای تقویت هوش مالی و توانایی تصمیم های درست اقتصادی باید سعی کنید در جریان شرایط اقتصادی کشور و تغییرات جهانی قرار بگیرید.قطعا نمی توانید کسب و کار موفقی را مدیریت کنید بدون آن که بدانید اقتصاد کشور در حال چه تغییراتی است.

مشورت با متخصصان

یکی از روش های موفقیت در هر کاری از جمله بهبود شرایط اقتصادی و تقویت هوش مالی ، مشورت گرفتن از افراد متخصص در آن زمینه است.به جای تجربه بسیاری از موارد و یا شکست در انجام کار بهتر است با افراد خبره مشورت کنید تا روش های کارآمد و بهینه را بهتر پیدا کنید و از انجام بسیاری از اشتباهات جلوگیری کنید.

انعطاف پذیری

تغییرات مداوم در شرایط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی هر کشور باعث می شود که بسیاری از مسائلی که شاید تا سال گذشته بسیار کارآمد و پر بازده بوده اند نتوانند در سال های جدید موثر واقع شوند، یکی از نکات دیگری که برای تقویت هوش مالی باید به آن توجه داشته باشید، آن است که درست زمانی که متوجه شدید یک روش چندان پاسخگو نیست آن را با روش مناسب تری جایگزین کرده و از تغییر ترسی نداشته باشید.

به روز کردن اطلاعات 

هوش مالی و موفقیت در کسب و کار نیازمند آن است که به طور مداوم در جریان اطلاعات جدید و به روز قرار بگیرید.قطعا با داشتن اطلاعات قدیمی نمی توانید در دنیای پر سرعت و مدرن امروزی موفق شوید.اطلاعات تنها شامل اطلاعات مالی در مورد کسب و کارتان نمی شود بلکه سعی کنید در زمینه های مختلف اینترنت، تجارت، سیاست و به خصوص کسب و کار خود اطلاعات به روز و جدیدی داشته باشید.