• آدرس:

    خیابان شریعتی - پشت پارک کوروش - کوچه بروجردی - پلاک16

  • ایمیل :

    invest [at] IranianIG.Com

  • دریافت رزومه

نکات کلیدی برای یک سرمایه گذاری مطمئن

 سرمایه گذاری مطمئن یکی از مواردی است که این روزها تقریبا تمام افراد به دنبال آن هستند

 سرمایه گذاری مطمئن یکی از مواردی است که این روزها تقریبا تمام افراد به دنبال آن هستند تا علاوه بر آنکه ارزش واقعی و مقدار پول خود را حفظ می کنند بتوانند سود قابل قبولی نیز به دست آورند اما برای سرمایه گذاری باید نکات مختلفی را بیاموزید و رعایت کنید که در ادامه شما را با مهم ترین آن ها آشنا می کنیم.

سرمایه گذاری یکی از مسائل مهم در دنیای اقتصاد و کسب و کار است.شاید در نگاه اول از جمله افرادی باشید که با خود بگویید درآمد ماهیانه من آنقدر کم و محدود است که نمی توانم سپرده گذاری خاصی انجام دهم اما این نکته را بدانید که شما می توانید روی مسائل مختلف با مقادیر متفاوت سپرده گذاری کنید.می توانید با صد هزار تومان سپرده گذاری خود را آغاز کنید و یا سپرده چند صد میلیونی در شرکت یا موضوع خاصی بگذارید.اما نکاتی که برای یک سرمایه گذاری مطمئن باید بدانید و رعایت کنید یکسان هستند، بنابراین با ما همراه باشید تا این نکات کلیدی را با شما در میان بگذاریم.

 
نکات کلیدی برای یک سرمایه گذاری مطمئن

هدف گذاری کنید

برای سپرده گذاری در بازارها و مراکز مختلف اساسی ترین موضوع آن است که هدف خود را برای سپرده گذاری تعیین کنید.بسیاری از افراد به تنها به دنبال حفظ ارزش پول خود و به دست آوردن سود ماهیانه و محدودی است.برای مثال یک کارمند پاداش چند ساله خود بعد از بازنشستگی را در یک حساب کوتاه مدت یا بلند مدت  سرمایه گذاری می کنند و مطمئن هستند ماهیانه هم سودی عایدشان می شود و هم آنکه پولی که در بانک گذاشته اند تغییری نخواهد کرد و ارزش خود را حفظ خواهد کرد.در واقع برای این نوع سپرده گذاری نیازی نیست که ریسک پذیری بالایی داشته باشید.اما بعضی از افراد به دنبال سودهای کلان در سرمایه گذاری هستند و با داشتن ریسک پذیری بالا احتمال شکست و از دست رفتن سرمایه را نیز می پذیرند.در این نوع سپرده گذاری باید تمام جوانب و شرایط را بسنجید و تصمیم بگیرید.افراد زیادی را در اطراف خود دیده ایم که خانه یا ماشین خود را فروخته اند یا مبلغی را وام یا قرض گرفته اند تا روی موضوع خاصی سپرده گذاری کنند اما متاسفانه با شکست مواجه شده اند و تمام سرمایه خود را از دست داده اند.بنابراین مراقب باشید بی گدار به آب نزنید و هدف خود را از سپرده گذاری تعیین کنید.

دانش به روز را فرا بگیرید

یکی از نکات مهم در شروع و انجام هر کاری کسب اطلاعات و علم کافی و به روز در مورد موضوع مورد نظرتان است.برای مثال اگر قصد دارید با سرمایه خود یک رستوران یا غذای خانگی کوچک راه اندازی کنید، در مورد فوت و فن این کار، میزان هزینه های لازم، نوع ذائقه و سلیقه مردم، علت موفقیت و شکست رقبا و... را بررسی کنید و تمام جوانب را بسنجید تا بتوانید تصمیمی منطقی و درست بگیرید.

نوع آوری داشته باشید

وقتی قصد سپرده گذاری روی موضوع خاصی هستید حتما به جدید بودن و خلاقیت به کار رفته در آن توجه کنید.این خلاقیت و نوع آوری به دو شکل متفاوت وجود دارد. حالت اول آن است که موضوع مورد سرمایه گذاری کلا مبحث جدید و نوعی باشد یا آنکه موضوعی قدیمی باشد که به شیوه ای جدید ارائه می شود.برای مثال عروسک یا وسایل تزئینی مواردی هستند که سال ها در بازار موجود بوده و شرکت های مختلفی به تولید و ساخت آن ها مشغول هستند. اما همه ما برندهای جدیدی می بینیم و عروسک ها و وسایل تزئینی کاملا متفاوت و  زیبا طراحی کرده اند و در مدت کوتاهی توانسته اند در کسب و کار و سرمایه گذاری خود موفق شوند.بنابراین قبل از تصمیم به انجام کاری جدید و یا سپرده گذاری روی مساله خاص توجه کنید که موضوع چقدر جدید است و در آن نوع آوری و خلاقیت به کار رفته است تا بتواند مخاطب را جذب کرده و مشتری را راضی کند که برندهای قدیمی خود را کنار زده و برند جدید را انتخاب کنند.

 

موارد مختلفی برای سرمایه گذاری انتخاب کنید

اگر سرمایه قابل قبولی برای سپرده گذاری دارید، یکی از نکاتی که می تواند به موفقیت شما کمک کند آن است که تمام پول و سرمایه خود را روی یک موضوع خاص سرمایه گذاری کنید.شرکت ها و موضوع های مختلف را بررسی کنید و موضوعات پر سود را انتخاب کرده و روی موضوع های مختلف سرمایه گذاری کنید.با این کار به احتمال بسیار زیاد سود خواهید کرد و اگر یکی از موضوع ها با شکست مواجه شود سپرده گذاری دیگر سود آور خواهد بود.با سپرده گذاری در بخش های مختلف مانند بورس، خودرو، ملک، طلا و ... می توانید ریسک پذیری سپرده گذاری خود را کاهش دهید و سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشید.

 

از سرمایه گذاری های پر خطر اجتناب کنید

این روزها سایت های بسیار زیادی وجود دارد که به شکل قانونی بر روی مسابقات ورزشی مختلف شرط بندی می کنند. ممکن است با حدس درست بتوانید مبالغی را به دست آورید اما تنها با یک حدس غلط نیز مبلغ زیادی را از دست خواهید داد.چنین سرمایه گذاری هایی که احتمال موفقیت و عدم موفقیت کاملا وابسته به شانس است سرمایه گذاری های پر خطر محسوب می شوند و تنها در یک شب می توانید سرمایه خود را از دست بدهید.اگر قصد سپرده گذاری های پر خطر را نیز دارید به هیچ عنوان تمام سرمایه خود را وارد مجموعه نکنید.